HOME


The Infamous Black Bird Southern Oregon History, Revised


Medford Voters 1916 


I've corrected many typographical errors; I'm sure just as many went unrecognized--and I've no doubt added a few of my own. Names are not consistently alphabetized.

LIST OF VOTERS REGISTERED
Of the City of Medford, Oregon, for
the annual city election to be held in said City on

TUESDAY, JANUARY 11th, 1916:
----
First Ward
Mrs. M. J. Ackley, 604 N. Riverside
L. D. Ackley, 604 N. Riverside
H. D. Allen, 235 S. Central
E. C. Amidon, 832 N. Central
Mrs. E. C. Amidon, 832 N. Central
William Angle, 609 E. Main
Mrs. R. E. Anderson, 603 N. Bartlett
E. A. Barnes, 251 Beatty
J. C. Barnes, 624 N. Riverside
Flora E. Barnes, 624 N. Riverside
Anna J. Bateman, 302 Maple
Karen M. Bateman, 302 Maple
H. H. Baker, 519 N. Bartlett
C. H. Baldwin, 319 Laurel
Mrs. J. W. Berrian, 114 Genessee
H. J. Berrian, 114 Genessee
J. W. Berrian, 114 Genessee
Roland G. Beach, 516 Liberty
Maria E. Bennett, 531 S. Riverside
S. L. Bennett, 531 S. Riverside
E. P. Bennett, 136 Portland Ave.
Emma Bennett, 136 Portland Ave.
John F. Beltz, 1115 Niantic
Mrs. J. T. Boardman, 129 N. Central
Mrs. Minnie Boeck, 310 S. Riverside
Ivin J. Boeck, 310 S. Riverside
Carl D. Bowman, 807 E. Jackson
George M. Bonney, 1010 E. 11th
Marsden Bishop, 232 E. Main
George Bishop, 803 N. Riverside
Lulu Bishop, 803 N. Riverside
L. R. Bingham, 931 S. Central
T. E. Billings, 1405 N. Riverside
E. W. Brainerd, 838 Bennett Ave.
N. B. Bradbury, 306 Apple
Mrs. Anna Brophy, 611 S. Riverside
N. D. Brophy, 611 S. Riverside
Edith Bradbury, 306 Apple
L. B. Brown, 339 S. Central
D. A. Brown, 120 Roosevelt
E. G. Brown, 120 Roosevelt
Cora Brown, 339 S. Central
C. F. Burke, 233 S. Riverside
J. H. Butler, 335 S. Riverside
J. D. Buchanan, 830 Taylor
May Buchanan, 830 Taylor
H. C. Burgess, 227 S. Central
A. C. Burgess, 227 S. Central
Ruby Burke, 233 S. Riverside
Mrs. C. P. Buck, 22 Cottage
C. P. Buck, 22 Cottage
A. B. Campbell, 1020 N. Central
H. B. Cady, 720 Pine
Mrs. C. E. Call, 616 Franquette
Bernice Cameron, 112 Genessee
C. D. Campbell, 523 N. Riverside
W. H. Canon, 203 Genessee
Ethel J. Cameron, 112 Geneva
Mrs. E. W. L. Carkin, 1334 Reddy
E. W. L. Carkin, 1334 Reddy
J. T. Carpenter, 435 N. Bartlett
F. M. Calkin, 813 Minnesota
Carrie L. Calkin, 813 Minnesota
Z. Cameron, 627 S. Central
Mrs. A. B. Campbell, 1020 S. Central
Anna S. Conklin, 305 E. Jackson
Mrs. A. R. Coffin, 1205 East Main
Kate M. Collins, 110 Almond
R. P. Cowgill, 118 Genessee
Tom Collins, 110 Almond
V. E. Conser, 214 Stark
E. G. Conser, 24 Genessee
C. W. Conklin, 305 Jackson
E. A. Cripps, 518 N. Riverside
George Crigmire, 217 Vancouver
W. S. Crank, 25 Portland
W. S. Crowell, 116 Genessee
Maggie Childs, 208 Vancouver
W. P. Chisum, 311 Ashland
Effie Chapman, 375 S. Central
C. A. Chapman, 375 S. Central
Inez V. Chisum, 311 Ashland
J. W. Chisum, 311 Ashland
Willard E. Church, 807 S. Central
L. W. Childs, 208 Vancouver
Lester Childs, 115 Genessee
R. W. Clancey, Nob Hill
Chandler Cleveland, 301 S. Central
Ethel Curry, 301 S. Central
F. L. Coleman, 815 E. Main
C. H. Corey, 559 E. Jackson
Henry Currier, 423 Beatty
Anise Currier, 423 Beatty
J. H. Cochran, 246 S. Riverside
F. H. Dressler, 1034 N. Central
G. W. Dow, 632 N. Central
T. E. Daniels, 10 Keene Way
J. A. Daron, 409 N. Riverside
Margaret E. Darnell, 511 S. Riverside
Lucy M. Davis, 719 S. Central
Lillie M. Daron, 409 N. Riverside
J. W. Diamond, 107 Genessee
L. A. Diamond, 107 Genessee
Fay E. Diamond, 1121 N. Riverside
John Down, 107 Portland Ave.
B. L. Dodge Jr., 19 Geneva
D. W. Driskel, 836 E. Main
Emma N. Driskel, 836 E. Main
James W. Dunlop, 122 Oregon Terrace
Grace B. Dye, 119 Roosevelt
Lillian M. Daniels, Keene Way
J. T. Eads, 121 Roosevelt Ave.
Joseph Milton Ebe, 119 Niantic
R. Edwards, 525 Edwards
Mary Edwards, 525 Edwards
E. D. Elwood, 135 S. Central
Lou Elwood, 135 S. Central
L. R. Elwood, 135 S. Central
C. W. Erickson, 420 Boardman
R. L. Ewing, 128 Vancouver
Susie J. Ewing, 128 Vancouver
Mabel Evans, 30 Keene Way
Glenn Fabrick, 711 E. Main
Mrs. Glenn Fabrick, 711 E. Main
H. S. Fisher, 21 Genessee
T. A. Fifer, 921 Reddy Ave.
Rose Fielder, 710 E. Main
Agnes C. Franks, 242 Beatty
C. H. Franks, 242 Beatty
George B. Franks, 242 Beatty
Idea Fryrear, 214 Vancouver
Robert Fryrear, 214 Vancouver
W. J. Fredenburg, 1118 N. Riverside
E. C. Gaddis, 821 N. Riverside
J. O. Gerking, 232 E. Main
H. L. Giem, 718 Sherman
H. C. Glascock, 256 Beatty
Nora Glascock, 256 Beatty
Mrs. W. P. Gould, 1028 Court
Mamie Gregory, 717 E. Jackson
B. W. Gregory, 717 E. Jackson
Oscar Gustafson, 305 Portland
Mrs. Jane Guernsey, 310 N. Bartlett
R. D. Hanson, Siskiyou Heights
Francis Haskins, 229 N. Bartlett
I. L. Hamilton, 616 N. Central
Mrs. Helen Haskins, 229 N. Bartlett
A. R. Hedges, 329 N. Riverside
George Herbert, Colonial Flats
J. F. Hittson, 1122 E. Main
M. V. Hill, 9th St.
Carmen Hittson, 1122 E. Main
A. N. Hildebrand, 919 Reddy Ave.
Helen E. Hobbs, 135 Almond
L. J. Holbrook, 121 N. Roosevelt
Hans J. Holmer, 727 S. Central
H. D. Howard, 821 E. Jackson
Mrs. Emma J. Hoon, 28 Myrtle
C. D. Hoon, 28 Myrtle
J. S. Howard, 128 N. Central
Henry Humphrey, 22 Geneva
A. C. Hubbard, 322 S. Riverside
F. Hubbard, 440 S. Riverside
F. H. Hull, 932 N. Central
Bertha Huson, 1016 N. Court
W. H. Humphrey, 22 Geneva Ave.
Martha A. Jackson, 407 E. 14th
H. C. Jackson, 407 E. 14th
Lee L. Jacobs, 125 S. Central
Ida A. Jackson, 842 E. Main
W. B. Jackson, 842 E. Main
Mrs. Sarah Jackson, 906 E. Main
Coyl Johnson, 537 Austin
Ruby Johnson, 537 Austin
Mrs. M. Johnson, 217 Beatty
F. M. Jordan, 516 E. Main
Annie Jordan, 516 E. Main
Lou D. Jones, 204 Roosevelt
A. J. Johnston, 202 Stark
T. P. Kahler, 23 Almond
Elizabeth Kahler, 23 Almond
George Kaufman, 819 Bennett Ave.
L. B. Kent, 818 E. Main
Mrs. Helen M. Kent, 818 E. Main
A. N. Keizur, 1021 Niantic
M. M. Kinsman, 528 E. Main
Mrs. N. A. Kincheloe, 637 Pine
C. M. Kidd, 306 N. Central
G. L. Kincheloe, 637 Pine
E. J. Klein, 520 N. Bartlett
C. A. Knight, 801 E. Main
W. M. Kennedy, 9 E. Jackson
Mrs. Millie Lawton, 310 N. Bartlett
Guy Lawton, 627 S. Central
Helen Lawton, 307 Apple
D. J. Lawrentz, 302 Willamette
J. W. Lane, 22 Almond
P. M. Leonard, 14 Cottage
H. D. Ling, 826 E. Main
A. D. Little, 36 N. Riverside
J. W. Ling, 826 E. Main
R. P. Little, 823 Taylor
S. A. Lockwood, 45 Lindley Ave.
Myrtle Lockwood, 45 Lindley Ave.
Anne E. Long, 1023 E. Main
L. M. Lyon, 716 E. Main
J. L. McAhron, 411 Beatty
Cora McCabe, 319 Portland
Metta V. McBride, 205 Apple
H. D. McBride, 205 Apple
B. R. McCabe, 319 Portland
Angus McDonald, 122 Cottage
Martin McDonough, 125 N. Bartlett
J. M. McNally, 35 Myrtle
Mrs. A. K. McNally, 35 Myrtle
Ernest McKee, 101 Vancouver
Abram Q. Marquis, 722 N. Riverside
Anna C. Maddox, 26 Portland
Mary K. Marquis, 722 N. Riverside
William Marmion, 713 E. Jackson
Alice M. S. Martin, 624 N. Central
Mary Marmion, 713 E. Jackson
Nanna Matney, 445 N. Bartlett
E. V. Maddox, 26 Portland
William R. Maxwell, 207 S. Cottage
W. A. Medley, 211 Genessee
W. H. Meeker, 311 N. Bartlett
Ella Medynski, 316 N. Central
F. V. Medynski, 316 N. Central
C. H. Metz, 406 Beatty
C. A. Meeker, 315 N. Bartlett
F. S. Miller, 38 Geneva
Mrs. F. S. Miller, 38 Geneva
A. H. Miller, 109 Geneva
Bessie Miller, 315 Ashland Ave.
H. G. Miller, 315 Ashland Ave.
William Miller, 846 Taylor
B. W. Miller, 237 N. Riverside
F. L. Minkler, 627 S. Riverside
Ida Minkler, 627 S. Riverside
George Miers, 118 Roosevelt Ave.
George B. Misner, 14 Cottage
R. F. Montgomery, 619 S. Riverside
H. Moran, 907 S. Central
Albert Moore, 328 N. Central
J. G. Martin, 624 N. Central
Thomas Murphy, 907 S. Central
S. A. Nye, 835 E. Main
Eolah Nichols, 703 E. Main
Otilla E. Nichols, 101 Almond
Jeremiah O'Toole, 222 N. Central
Delia A. O'Toole, 222 N. Central
Louise R. Parker, 23 Roosevelt Ave.
J. T. Perry, 611 N. Bartlett
L. May Phipps, 923 E. Main
F. J. Pipgras, 26 Cottage
C. W. Piart, 321 Ashland Ave.
C. A. Pickel, 34 Cottage
Mrs. L. H. Pickel, 210 Vancouver
Mrs. C. A. Pickel, 34 Cottage
L. H. Pickel, 210 Vancouver
Prudence Platt, 815 E. Jackson
H. F. Platt, 815 E. Jackson
J. M. Pletscher, 1024 E. Eleventh
Van R. Pierson, 1107 E. Main
Mrs. Maggie Piel, 533 Austin
John A. Perl, 229 Apple
John Ponting, 226 Portland Ave.
Fred A. Powell, 316 Howard
Rosa Ponting, 326 Portland Ave.
Josephine Poe, 836 N. Central
George W. Porter, 18 Almond
L. G. Porter, 619 E. Main
M. Purdin, 21 Geneva
R. A. Rawley, 711 E. Jackson
S. F. Reichert, 121 Cottage
A. R. Rhodes, 417 N. Bartlett
Ida Rolston, 1020 E. Eleventh
John H. Rolston, 1020 E. Eleventh
Goldie M. Robinson, 836 Taylor
E. F. Robinson, 836 Taylor
W. D. Roberts, 24 Roosevelt Ave.
Berna E. Roberts, 24 Roosevelt Ave.
Eva Roberts, 24 Roosevelt Ave.
J. E. Roberts, 40 Roosevelt Ave.
Martha C. Roberts, 40 Roosevelt Ave.
Frederick Schneider, 7017 N. Riverside
Mrs. W. A. Shaffer, 1205 E. Main
W. A. Shaffer, 1205 E. Main
Grace Short, 118 Tripp
Belle Shearer, 823 E. Main
H. G. Shearer, 823 E. Main
William H. Shulz, 213 S. Central
Matie Shirley, 28 Almond
E. W. Short, 118 S. Tripp
E. W. Simmons, 215 N. Riverside.
J. D. Skinner, 1020 E. Main
Mary E. Skinner, 1020 E. Main
Kittie Smylie, 830 Bennett
J. W. Smylie, 830 Bennett
Hanna M. Stine, 309 N. Riverside
H. S. Stine, 309 N. Riverside
Mary Ada Stennett, 1014 E. Eleventh
Ellen Stevens, 1057 Court
Viola Stone, 313 E. Main
Kate Stine, 518 Beatty
William M. Stine, 518 Beatty
A. F. Stennett, 1014 E. Eleventh
R. I. Stuart, 912 N. Central
S. C. Stimson, 1111 N. Riverside
J. T. Sullivan, 105 Geneva
F. Leigh Swenson, 340 S. Riverside
Mary R. Townsend, 719 Bennett
N. L. Townsend, 719 Bennett
Charles Troutfither, 603 S. Riverside
E. G. Trowbridge, 131 Tripp
Mrs. E. G. Trowbridge, 131 Tripp
O. F. Tainer, 103 S. Central
Glen O. Taylor, 21 Geneva
H. H. Tripp, 11 Tripp
H. K. Tomlinson, 221 Vancouver
Maud S. Van Scoyoc, 811 Bennett
W. M. Van Scoyoc, 811 Bennett
O. B. Verbick, 531 E. Main
W. Vincent, 305 Liberty
Lattie Vincent, 305 Liberty
F. L. Vincent, 305 Liberty
Annie Vinson, 144 N. Riverside
Henry Vinson, 144 N. Riverside
Elmira Vinson, 144 N. Riverside
Alice M. Watt, 215 E. Jackson
Helen T. Watt, 215 E. Jackson
W. H. Watt, 215 E. Jackson
L. B. Warner, 116 Geneva
Charrie J. Walther, 1112 E. Main
Mrs. T. L. Wendt, 1108 E. Eleventh
E. E. Wilson, 212 N. Bartlett
T. C. Wicks, 815 Bennett
W. D. West, 344 N. Bartlett
Arthur B. Williams, 519 Edwards
Mrs. S. E. Wise, 325 E. Jackson
J. J. Wise, 325 E. Jackson
Lucinda L. Wilson, 134 N. Bartlett
Ethel Burton Wimer, 242 Beatty
Josie Wilson, 411 Beatty
Frank Willeke, 618 E. Main
J. U. Willeke, 618 E. Main
T. J. Williamson, 510 E. Main
Ella C. Willeke, 618 E. Main
Nora D. Williams, 519 Edwards
L. Jane Wilson, 135 N. Bartlett
D. F. Wilson, 506 Beatty
Bessie D. Wicks, 815 Bennett
W. C. Wilson, 411 Beatty
H. L. Wilson, 506 Beatty
H. F. Wilson, 225 Beatty
Maggie Wilson, 506 Beatty
Cora F. Wilson, 225 Beatty
H. L. Walther, 1112 E. Main
Clarence Wheeler, 249 S. Riverside
Mrs. Odis Wright, 102 Tripp
Alexander L. Wright, 102 Tripp
Grace Woods, 220 N. Bartlett
Olive S. Worthington, 1317 N. Riverside
Mrs. Fidelia Woods, 412 Boardman
T. B. Weiler, 611 S. Central
Mrs. Emily Wiss, 326 N. Bartlett
John A. Westerlund, 916 E. Main
E. F. Weiler, 611 S. Central
W. K. Whisenant, 36 Portland Ave.
J. C. Woods, 412 Boardman
Percy L. Wood, 220 N. Bartlett
Bessie Willeke, 618 E. Main
J. E. D. Zundel, 806 N. Riverside
    Total registration ending Dec. 22, 1915 for First Ward: 361.

Second Ward
D. R. Andrus, 510 S. Fir
Sarah Andrus, 510 S. Fir
Frank Amy, 320 S. Holly
O. O. Alenderfer, 710 Park Ave.
M. L. Alford, 517 W. Tenth
H. Lindsay Alford, 517 W. Tenth
Mrs. M. L. Alford, 517 W. Tenth
J. B. Andrews, 202 S. Orange
Mrs. Effie L. Andrews, 202 S. Orange
John S. Antle, 1013 W. Main
J. H. Atwell, 129 W. Eleventh
Bessie B. Banker, 423 King
W. H. Barr, corner Eleventh and Oakdale
Mrs. W. H. Barr, corner Eleventh and Oakdale
Ralph G. Bardwell, 1002 S. Oakdale
John Barneburg, 601 W. Tenth
Nettie A. Barneburg, 601 W. Tenth
Henry Bates, 32 Newtown
J. T. Bates, 108 Mistletoe
Belle Bates, 32 Newtown
Clarence Bates, 108 Mistletoe
J. W. Bates, 32 Newtown
H. E. Beal, 145 S. Ivy
Mrs. Helen S. Behling, 122 Mistletoe
H. C. Behling, 122 Mistletoe
Nellie V. Bell, 25 S. Orange
J. H. Bellinger, 404 S. Peach
J. W. Berry, 611 W. Eighth
W. M. Beveridge, 202 S. Oakdale
W. T. Beveridge, 202 S. Oakdale
Edd Binns, 129 S. Ivy
A. S. Blackburn, 304 Elm
Mrs. A. S. Blackburn, 304 Elm
Minnie Brochardt, 329 S. Grape
N. W. Borden, 307 S. Oakdale
O. C. Boggs, 109 S. Orange
Mary E. Bowling, 20 S. Peach
James Bowling, 20 S. Peach
Jennie Bradley, 337 W. Tenth
D. Bradley, 811 Dakota
Mrs. Maud M. Bradley, 811 Dakota
Martha A. Brandon, 337 S. Oakdale
F. S. Brandon, 337 S. Oakdale
J. R. Buckmaster, 242 S. Holly
B. L. Buckmaster, 242 S. Holly
B. N. Bunch, 246 S. Ivy
Mrs. B. N. Bunch, 246 S. Ivy
Ralph Burkhardt, 737 W. Fourteenth
T. G. Burrows, 502 S. Newtown
Mrs. T. G. Burrows, 502 S. Newtown
Mrs. B. N. Butler, 8 S. Orange
Camille T. Butterfield, 318 S. Hamilton
B. N. Butler, 8 S. Orange
C. S. Butterfield, 318 S. Hamilton
B. H. Butterfield, 724 S. Central
Mrs. H. M. Butterfield, 724 S. Central
Henry Callaghan, 220 S. Grape
Mrs. Henry Callaghan, 220 S. Grape
James Campbell, 421 S. Grape
William Campbell, 714 W. Eighth
E. N. Campbell, 528 S. Grape
Hattie Campbell, 714 W. Eighth
George B. Canode, 624 Dakota
Mrs. Blanche Canode, 624 Dakota
Lilly M. Canton, 210 Elm
Mrs. Vida Carkin, 714 Park Ave.
John  H. Carkin, 714 Park Ave.
R. A. Carlton, 320 S. Laurel
C. B. Carlton, 320 S. Laurel
J. B. Carpenter, 516 S. Grape
C. J. Carsten, 15 Hotel Nash
D. H. Cave, 806 Beekman
G. M. Childreth, 1113 W. Eleventh
Mrs. G. M. Childreth, 1113 W. Eleventh
D. E. Clay, 506 S. Fir
John W. Coffeen, 31 S. Orange
Ray Cole, 312 S. Grape
George T. Collins, 1105 W. Main
Louisa Crews, 707 S. Oakdale
W. E. Crews, 707 S. Oakdale
Margaret Cromar, 9 W. Twelfth
W. H. Crawford, 334 S. Grape
Amy Crawford, 20 Laurel
Oris Crawford, 20 Laurel
A. B. Culy, 208 S. Ivy
Catherine Cusick, 337 W. Tenth
Jean Campbell, 528 S. Grape
Lydia M. Clay, 506 S. Fir
Mrs. Elba Daley, 704 W. Tenth
J. H. Daley, 704 W. Tenth
Mrs. Anna E. Davis, 713 W. Tenth
Rebecca A. Davis, 402 S. Central
J. T. Davis, 1041 W. Ninth
E. J. Davis, 906  W. Eleventh
William Davis, 402 S. Central
O. L. Davidson, 605 Dakota
Mrs. Nellie Davidson, 605 Dakota
Mrs. W. C. Debley, 508 S. King
J. E. Dent, 446 S. Evergreen
H. S. Deuel, 1018 S. Oakdale
Carrie E. Derr, 820 Dakota
T. W. Derr, 820 Dakota
Mrs. Helen O. Dillon, 620 S. Oakdale
Mrs. Helen Dixon, 528 W. Tenth
W. P. Dodge, 610 S. Oakdale
Delia M. Dodge, 610 S. Oakdale
W. J. Drumhill, 414 Union
A. L. Douglas, 410 S. Newtown
Amy C. Dow, 145 S. Ivy
Mrs. E. A. Dyke, 422 S. Laurel
Volney H. G. Dixon, 528 W. Tenth
G. H. Eads, 25 S. Peach
E. E. Eads, 26 S. Orange
Ada East, 125 S. Oakdale
Mrs. Ann Earsley, 910 W. Eleventh
C. L. Earsley, 910 W. Eleventh
H. N. Edwards, 322 S. Newtown
D. T. Edwards, Eleventh and Holly
F. C. Edmeads, 1123 W. Ninth
T. B. Ellison, 705 W. Tenth
Mary E. Ellison, 705 W. Tenth
Frank Ellison, 705 W. Tenth
V. J. Emerick, 104 S. Holly
Mattie Emerick, 104 S. Holly
Margaret Emig, 825 W. Twelfth
Charles M. English, 1006 S. Oakdale
Edward A. Evanson, 240 S. Grape
Agnes E. Evanson, 240 S. Grape
Carl Fichtner, 525 S. Grape
Harvey J. Field, 729 W. Thirteenth
Mrs. T. A. Field, 729 W. Thirteenth
T. R. Flynn, 905 W. Tenth
William Fletcher, 715 Thirteenth
Elizabeth H. Foster, 423 S. Newtown
H. D. Foster, 423 S. Newtown
E. J. Fouts, 112 E. Twelfth
Nettie L. Fouts, 112 E. Twelfth
George T. Foyes, 714 W. Eleventh
Francis D. Fry, 817 S. King
E. E. French, 808 S. Central
Carrie French, 808 S. Central
Elmer T. Foss, 713 W. Tenth
Robert Gale, 1032 W. Tenth
Minnie Gallatin, 438 S. Fir
Clint Gallatin, 438 S. Fir
C. F. Garrison, 417 King
Cora Gay, 17 Newtown
Delroy Getchell, 1121 S. Oakdale
W. C. Gannaway, 232 S. Grape
William Garrett, 306 S. Fir
Guy Garrett, 306 S. Fir
Frances Garrett, 426 S. Oakdale
Anna Glidden, 416 King
T. J. Gifford, 210 Laurel
Van R. Gilbert, 125 S. Oakdale
B. F. Gilbert, 125 S. Oakdale
Randilla Goodale, 916 W. Tenth
H. W. Goodale, 916 W. Tenth
P. W. Goodman, 137 S. Ivy
F. B. Goodhue, 923 W. Main
Cora Goodman, 137 S. Ivy
Martha J. Gore, 346 S. Holly
S. B. Graham, 103 S. Oakdale
Mary B. Griffin, 113 S. Laurel
Verna L. Griffin, 113 S. Laurel
J. F. Hale, 305 S. Oakdale
William M. Hall, 1034 W. Ninth
Mrs. Lettie Hall, 1034 W. Tenth
P. J. Halley, 521 W. Eleventh
Mrs. Addie Halley, 30 S. Central
R. H. Halley, 30 S. Central
C. A. Hamlin, 216 Laurel
Nora Hamlin, 216 Laurel
James Harding, 24 Mistletoe
Amy Harding, 24 Mistletoe
C. W. Harrison, 707 W. Eleventh
J. T. Harrison, 707 W. Eleventh
Mrs. J. T. Harrison, 707 W. Eleventh
Esther Harrison, 707 W. Eleventh
Homer H. Harvey, 106 Lincoln
H. T. Haswell, 609 S. Oakdale
Mary A. Haswell, 609 S. Oakdale
Martha Hazel, Tenth and Evergreen
Douglas W. Hazel, Tenth and Evergreen
F. H. Hazleton, 1140 W. Ninth
Lillian A. Hazleton, 1140 W. Ninth
Arthur Hill, 38 S. Grape
Howard A. Hill, 730 Dakota
W. J. Hill, 525 W. Tenth
Mrs. Sylvia Hill, 730 Dakota
A. L. Hill, 995 S. Oakdale
Laurin E. Hinman, 602 Catherine
Ivan H. Hockersmith, 614 S. Central
G. W. Howard, 213 S. Front
Dr. W. W. Howard, Garnett-Corey
H. G. Holmes, 127 S. Holly
J. N. Hockersmith, 614 S. Central
Jesse Houck, 29 Newtown
F. W. Hutchison, 106 S. Orange
B. F. Huson, 423 Park
C. I. Hutchison, 106 S. Orange
Mattie Hutchison, 106 S. Orange
Fern Hutchison, 106 S. Orange
Mrs. F. G. Hyatt, 402 S. Newtown
F. G. Hyatt, 402 S. Newtown
A. H. Isbell, 526 W. Tenth
George James, Hotel Moore
Bertha G. James, 311 Laurel
E. C. James, 311 S. Laurel
Lillian Jaqua, 513 S. Newtown
E. W. Jaqua, 513 S. Newtown
H. A. Jansen, corner Tenth and Fir
Otto Jeldness, 435 S. Grape
J. Jeldness, 420 Park Ave.
Mrs. R. A. Johnson, 612 Catherine
Emma Johnson, 922 S. Oakdale
C. C. Johnson, 922 S. Oakdale
G. E. Johnson, 609 W. Tenth
R. A. Johnson, 612 Catherine
Willard C. Jones, 718 Beekman
Beulah Jeldness, 435 S. Grape
E. C. Jerome, 844 Dakota
J. M. Keene, 136 S. Oakdale
A. Keliehor, 1019 S. Oakdale
Katie Keliehor, 1019 S. Oakdale
Mrs. M. E. Kellogg, 601 W. Tenth
Mrs. Ida Kenworthy, 508 S. Grape
W. C. Kinyon, 430 S. Fir
P. M. Kershaw, 725 S. Central
Mrs. Agnes Koppes, 124 S. Newtown
Florence Klum, 328 S. Holly
H. E. Koontz, 534 S. Fir
Barbara Koontz, 534 S. Fir
Mollie B. Keene, 137 S. Oakdale
Mary A. Lane, 219 S. Holly
W. E. Lane, 219 S. Holly
Christina Leaders, 1135 W. Tenth
Henry Leaders, 1135 W. Tenth
A. Learned, 915 S. Beekman
Elmer Leslie, 243 S. Holly
C. J. Layne, 826 W. Twelfth
George F. Lindley, 128 Mistletoe
Luretta Lindley, 128 Mistletoe
Mrs. R. E. Loar, 445 S. Front
J. M. Lofland, 809 W. Tenth
Matilda Lofland, 809 W. Tenth
Marie Lofland, 809 W. Tenth
Ruby Lofland, 809 W. Tenth
Icie Lofland, 225 S. Oakdale
H. N. Lofland, 225 S. Oakdale
Novie Lounsbury, 319 S. Orange
A. L. Loomis, 1103 W. Tenth
Marie Lundberg, 919 W. Eleventh
T. B. Lumsden, 610 S. Holly
Bessie Lumsden, 610 S. Holly
W. J. Luckeroth, 113 E. Eleventh
H. U. Lumsden, 610 S. Holy
G. T. Lynch, 16 S. Peach
Mrs. George T. Lynch, 16 S. Peach
E. H. McDaniels, 406 S. King
U. L. McGraw, 107 N. Central
H. F. McLaughlin, 819 W. Thirteenth
D. L. McNary, 618 S. Central
Mrs. Eva McNary, 618 S. Central
Bessie Melvin, 242 S. Holly
Caroline D.Mickey, 330 S. Fir
W. O. Miller, 227 S. Oakdale
May Mordoff, 23 S. Newtown
Nellie Martin, 704 S. Oakdale
N. H. Mark, 102 Mistletoe
Henry M. Marsh, 421 Benson
F. E. Martin, 128 Mistletoe
M. L. Meadow, 816 S. Central
H. F. Meader, 720 Park
Mary W. Mathes, 141 S. Holly
Sarah A. Mears, 401 S. Newtown
Fred W. Mears, 401 S. Newtown
L. P. Mego, 12 Mistletoe
Pauline Meader, 720 Park
George M. Mickey, 330 S. Fir
W. A. Moffet, 612 S. Newtown
Gertrude E. Moffet, 612 S. Newtown
Carrie Morris, 713 W. Eleventh
Mrs. R. A. Morrison, 324 S. Orange
Mrs. Nellie Mott, 107 S. Mistletoe
Maud E. Montgomery, 619 S. Riverside
Anna C. Nalley, 707 W. Main
P. K. Nalley, 707 W. Main
Isabell Neff, 516 Belmont
Porter J. Neff, 516 Belmont
A. H. Nelson, 720 W. Eleventh
Alta A. Newman, 527 S. Holly
F. J. Newman, 527 S. Holly
Pearl P. Newland, 851 E. Ninth
Mrs. H. G. Nicholson, 530 S. Central
H. G. Nicholson, 530 S. Central
Mrs. M. F. Noble, 24 S. Orange
C. F. Noe, 220 S. Oakdale
Mary G. Noe, 220 S. Oakdale
H. O. Nordwick, 106 S. Ivy
Mabel Normile, 124 S. Newtown
E. R. Oatman, 222 S. Central
Mrs. Segourney Oatman, 222 S. Central
S. C. O'Brien, 517 S. Grape
J. E. Olmstead, 20 S. Newtown
Lola M. Olmstead, 38 S. Grape
John S. Orth, 610 S. Central
T. W. Osgood, 522 W. Tenth
S. E. Overton, 246 S. Ivy
W. J. Overton, 246 S. Ivy
B. W. Paul, 514 S. Holly
Callie Palm, 343 S. Holly
B. J. Palmer, 826 S. Central
C. W. Palm, 343 S. Holly
Mrs. Nellie V. Patton, 524 S. Ivy
H. B. Patterson, 26 Newtown
Roy B. Peebles, 610 Dakota
Estella Pheister, 903 W. Eleventh
Rose A. Pheister, 903 W. Eleventh
Viola Pheister, 903 W. Eleventh
Martha G. Piatt, 1021 W. Tenth
Dan V. Piatt, 1021 W. Tenth
B. F. Piatt, 1021 W. Tenth
Mary L. Piatt, 603 S. King
J. B. Piatt, 1021 W. Tenth
A. E. Powell, 321 Benson
John H. Polly, 706 Beekman
Alfaretta Polly, 706 Beekman
A. H. Polly, 706 Beekman
Josephine P. Porter, 1010 S. Oakdale
Dr. Elias H. Porter, 1010 S. Oakdale
Mrs. J. W. Powell, 608 S. Newtown
Alexander Pottenger, 713 W. Tenth
George Purucker, 1517 W. Main
Elizabeth Purdy, 517 Park
Sam Purdy, 517 Park
M. A. Rader, 304 S. Central
Laura E. Rader, 304 S. Central
Lucille Rader, 304 S. Central
O. Earl Reynolds, 618 S. Central
C. L. Reed, 224 Park
W. C. Rice, 713 W. Eleventh
Maude S. Rice, 713 W. Eleventh
Jesse Richardson, 145 S. Grape
Cordelia Richardson, 145 S. Grape
Cecelia A. Runyard, 706 Dakota
E. J. Runyard, 706 Dakota
Lawrence Rukes, 424 S. Peach
Lew Rukes, 424 S. Peach
C. P. Roberts, 336 S. Evergreen
J. C. Robinson, 507 S. Holly
Ethel Root, 614 Plum
E. C. Root, 614 Plum
Mrs. Alice H. S. Rowell, 29 S. Peach
F. P. Salter, 1101 W. Ninth
M. P. Schmitt, 422 S. Ivy
Leonie D. Schmitt, 422 S. Ivy
Cynthia A. Schmidt, 540 S. Fir
William Schmidt, 540 S. Fir
W. C. Schmidt, 540 S. Fir
Rose G. Schieffelin, 503 S. Oakdale
P. R. Schuler, 915 W. Tenth
Ida Schuler, 915 W. Tenth
R. Schuler, 915 W. Tenth
G. H. Schuette, 112 S. Fir
F. L. Sherman, 122 S. Mistletoe
Frances Sherman, 122 Mistletoe
Mrs. J. D. Sinnott, 628 Dakota
E. C. Silliman, 206 S. Holly
D. L. Springer, 908 W. Tenth
Luella Springer, 908 W. Tenth
J. J. Spiegle, 437 S. Fir
Mrs. Martha Spooner, 322 S. Central
Ina M. Smith, 319 S. Ivy
A. M. Smith, 319 S. Ivy
Sam Smith, 129 S. Ivy
Grace P. Smith, 134 S. Ivy
Earnest J. Smith, 312 W. Eleventh
H. R. Smith, 18 Elm
Thora Smith, 134 S. Ivy
A. J. Smoots, 419 N. Fir
L. L. Small, 825 W. Thirteenth
C. V. Strang, 416 S. Central
Mary B. Strang, 416 S. Central
Charles Strang, 416 S. Central
Grace Stinson, 1013 W. Tenth
Lena W. Stannard, 618 W. Eighth
Elizabeth Stewart, 429 S. Front
G. W. Stephenson, 146 S. Holly
J. E. Stewart, 708 W. Tenth
Gus Stinson, 1013 W. Tenth
James Stewart, 1117 W. Eleventh
W. H. Stinson, 304 Hamilton
H. G. Stoeckman, 828 Dakota
W. H. Stewart, 714 W. Tenth
Mrs. Ida Stewart, 714 W. Tenth
Emma Tackstrom, 615 W. Thirteenth
F. G. Thayer, 1031 W. Tenth
Joe A. Thomas, 222 S. Holly
Etta Thorndike, 304 S. King
Mrs. Isaac Thomas, 912 S. Central
Rachel A. Thomas, 912 S. Central
C. P. True, 614 S. Central
Ben J. Trowbridge, 905 W. Tenth
Mary Trowbridge, 905 W. Tenth
E. S. Tull, 830 W. Twelfth
Elizabeth Tull, 830 W. Twelfth
L. H. Tucker, 312 S. Central
Mrs. L. H. Tucker, 312 S. Central
Earl S. Tumy, 713 W. Tenth
George L. Treichler, 336 S. Holly
Laura Treichler, 336 S. Holly
Ella D. Tyrrell, 610 S. Oakdale
John R. Tyrrell, 610 S. Oakdale
Etha Williams Thayer, 1031 W. Tenth
William Ulrich, 358 S. Oakdale
Anna Ulrich, 358 S. Oakdale
W. L. Ulrich, Moore Hotel
Cora Utley, 407 Garnett-Corey
H. A. Van Ausdall, 19 Jeanette Ave.
Edith A. Van Dyke, 9 W. Twelfth
A. J. Vance, 418 S. Oakdale
O. H. P. Voreis, 517 W. Eleventh
C. H. Valin, 421 S. Grape
Frank W. Wait, 538 W. Tenth
F. Wilson Wait, 538 W. Tenth
Katherine Wait, 538 W. Tenth
J. W. Wakefield, 1003 W. Tenth
Mrs. Jessie Wakefield, 1003 W. Tenth
A. W. Walker, 444 S. Fir
Kathlyn Walker, 444 S. Fir
Mrs. Hattie Walker, 505 Benson
C. E. Walker, 505 Benson
W. J. Warner, 511 S. Oakdale
M. Waschau, 616 S. Peach
W. W. Watson, 822 W. Twelfth
Effie N. Watkins, 103 E. Eleventh
Lee Watkins, 103 E. Eleventh
Lovena Walters, 429 W. Twelfth
W. D. Welch, 8 Laurel
Flora Welch, 8 Laurel
John F. White, 220 Laurel
C. A. Whillock, 427 S. Fir
Ida Whillock, 512 S. Holly
C. W. Whillock, 512 S. Holly
C. J. Whillock, 512 S. Holly
N. J. Wiley, 613 S. Holly
Mrs. Mary M. Wiley, 613 S. Holly
L. E. Williams, 520 S. Peach
R. F. Willis, 723 W. Eleventh
W. E. Wilson, 223 W. Main
J. Wilson, 1017 W. Ninth
O. Wilson, 1017 W. Ninth
W. T. Wilson, 15 S. Peach
J. W. Wilson Jr., 1017 W. Ninth
E. M. Wilson, 210 Laurel
Robert Wilson, 15 S. Peach
Britta B. Williams, 520 S. Peach
Bridget E. Williams, 615 S. Oakdale
A. H. Wissing, 719 W. Thirteenth
Edward Ward Witte, 232 S. Grape
Luly J. Witte, 232 S. Grape
John J. Wilkinson, 510 S. Newtown
Mrs. John J. Wilkinson, 510 S. Newtown
Mrs. Nellie Wing, 325 S. Holly
Clara M. Wood, 539 W. Tenth
R. B. Wood, 539 W. Tenth
C. H. Wood, 539 W. Tenth
H. G. Wortman, 912 S. Oakdale
Annie Wolff, 1028 W. Eleventh
Fred Wolff, 1028 W. Eleventh
J. R. Woodford, 526 S. Holly
Lillian B. Woodford, 526 S. Holly
P. E. Wynkoop, 820 W. Twelfth
N. D. Wells, 418 S. King
W. T. York, 116 Laurel
H. C. Young, 123 S. Holly

Third Ward
A. C. Abrams, Holland Hotel
E. J. Adams, 503 N. Holly
Mrs. D. H. Allaway, 403 N.. Holly
D. H. Allaway, 403 N. Holly
W. C. Allaway, 403 N. Holly
Belle Allaway, 403 N. Holly
Clara M. Aitken, 56 N. Orange
William A. Aitken, 56 N. Orange
Mrs. Eva Evans, 906 W. Main
A. J. Anderson, 439 N. Front
Mrs. Ella Anderson, 439 N. Front
R. F. Antle, 37 N. Peach
Mark Applegate, 548 W. Holly
Helen M. Arnspiger, 711 Palm
O. Arnspiger, 711 Palm
C. W. Austin, 221 N. Holly
C. A. Bacon, 23 N. Peach
W. S. Barnum, 216 N. Front
Hazel Barnum, 216 N. Front
Mrs. Bertha S. Barnum, 216 N. Front
A. L. Bates, 48 N. Quince
Mrs. Lois D. Bates, 48 N. Quince
W. W. Bates, 128 W. Main
Mrs. J. W. Bass, 235 N. Ivy
James W. Bass, 235 N. Ivy
Mrs. Rachel Balcom, 318 W. Jackson
E. L. Balcom, 318 W. Jackson
Clara C. Barkdull, 117 N. Central
A. D. Barrell, 839 Pennsylvania Ave.
A. O. Bennett, 15 N. Grape
Roger S. Bennett, 10 Quince
Bertie M. Bennett, 10 Quince
N. S. Bennett, 937 N. Central
Belle Bennett, 937 N. Central
F. R. Bellinger, 125 N. Holly
Minnie Bellinger, 125 N. Holly
Mrs. Sarah E. Bellamy, 505 N. Central
Ellen Bethel, 505 N. Central
George Bethel, 505 N. Central
P. C. Bingham, 503 N. Grape
H. C. Bonney, 215 W. Jackson
Anna Bonney, 215 W. Jackson
Mrs. Susie Bowman, 231 W. Fifth
J. H. Bowman, 231 W. Fifth
Mrs. A. Brandenburg, 408 W. Sixth
Alan Brackinreed, Hotel Holland
Jeanne Brackinreed, Hotel Holland
Annie Brown, 329 Knight
Mrs Jeannette Brown, 1022 W. Fourth
A. T. Brown, 1022 W. Fourth
Mrs. Helen M. Brown, Holland Hotel, R. 215
J. C. Brown, Holland Hotel, R. 215
Addie L. Brown, 242 N. Front
John Brownlee, 539 Pennsylvania
Horace L. Bromley, 527 W. Sixth
H. C. Burns, 406 W. Second
Mary L. Burns, 406 W. Second
H. T. Burch, 622 W. Fourth
Armetta Burch, 622 W. Fourth
R. L. Burnett, 44 S. Front
James S. Black, 601 W. Jackson
F. A. Bliss, 303 Clark
Minnie R. Bliss, 303 W. Clark
David J. Bliss, Holland Hotel
A. S. Bliton, 618 W. Main
Mrs. Jane Carroll, 429 N. Central
Mrs. J. T. Carpenter, 345 N. Bartlett
W. C. Cartwright, 343 N. Ivy
Mary E. Cassady, 226 W. Jackson
W. L. Cassady, 226 W. Jackson
A. A. Carper, 243 N. Holly
L. L. Cathcart, 22 Summit
Sadie E. Cathcart, 22 Summit
Henry H. Calhoun, 311 Knight
Mrs. Mary Calhoun, 311 Knight
Frank C. Clark, 54 Summit Ave.
Josephine F. Clark, 1116 West Fourth
W. S. Clay, 307 N. Ivy
Elsie C. Clay, 307 N. Ivy
Mrs. Nellie Clevenger, 837 W. Second
P. W. Chelgren, 735 Alder
Leslie A. Cook, 425 N. Grape
Martha Cole, 30 Rose Ave.
C. S. Cole, 727 Alder
Mrs. Ida Cole, 727 Alder
J. H. Cooley, 409 Fir
C. E. Collins, 104 E. Second
Mrs. John Conrad, 632 W. Palm
J. F. Conrad, 632 W. Palm
O. M. Cornitius, 28 Ross Court
E. V. Coffin, 60 Rose Ave.
Mrs. Anna Coffin, 60 Rose Ave.
H. D. Corlies, 35 N. Orange
Selena Corlies, 35 N. Orange
B. J. Crowell, 48 N. Oakdale
Scott V. Davis, 51 N. Oakdale
Mrs. Ida Davis, 51 N. Oakdale
Clara B. Davis, 25 N. Peach
Charles W. Davis, 25 N. Peach
Hester Davis, 220 Knight
W. E. Davison, 724 Alder
Esther Davison, 724 Alder
Paul Demmer, 748 W. Fourth
Lydia Demmer, 748 W. Fourth
J. L. Demmer, 609 W. Jackson
Lilly S. Demmer, 609 W. Jackson
John Demmer, 433 W. Holly
Ernest G. Darneille, 717 Alder
Emil De Roboam, 306 Fourth and Ivy
J. W. Dressler, 130 W. Sith
C. J. Dunten, 233 N. Central
J. H. Edwards, 414 N. Front
R. E. Eicher, 139 W. Main
Roy Elliott, 44 City Hall
Mrs. Mary J. Estes, 515 Pennsylvania Ave.
W. M. Erksine, 402 Clark
Maggie E. Erskine, 402 Clark
M. J. Estes, 311 Pennsylvania
Rankin Estes, 515 Pennsylvania
Harry C. Evans, 909 Narregan
O. R. Fouts, 726 W. Fourth
Florence Folger, 1222 Main
E. H. French, 22 Rose Ave.
Bettine O. French, 22 Rose Ave.
A. Frideger, 109 N. Central
Frederick Frideger, 109 N. Central
H. J. Funke, 419 N. Grape
Elizabeth L. Garnett, 211 Olson
Ben Garnett, 211 Olson
Mrs. Will Gentry, 220 Knight
W. G. Gentry, 220 Knight
J. E. Gribble, 139 Kenwood Ave.
Marion F. Gribble, 139 Kenwood Ave.
C. W. Glasgow, 502 W. Fourth
John B. Goodrich, 51 N. Oakdale
Mrs. Ethel Haertle, 219 Clark
John Haertle, 219 Clark
Alfred Hagen, 715 W. Jackson
W. B. Hall, 508 Palm
G. W. Hall, 508 Palm
Code Hall, 508 Palm
W. L. Halley, 28 N. Oakdale
Mrs. R. B. Hammond, 705 Palm
R. B. Hammond, 705 Palm
F. E. Hammond, 221 Knight
H. A. Hanby, 726 Welch
H. A. Hanscom, 526 Palm
F. Maude Hargrave, 38 N. Orange
H. P. Hargrave, 38 N. Orange
H. E. Hathaway, Sixth and Ivy
Harry H. Helms, Holland Hotel
O. C. Henlin, 747 W. Jackson
John H. Henselman, 48 Rose Ave.
Mrs. Emily Hendrick, 310 Knight
Dora Hess, 723 Oak
Mary O. Hess, 723 Oak
Mrs. C. Hitzler, 607 W. Second
Cornelius Hitzler, 607 W. Second
E. S. Hitzler, 338 W. Holly
E. A. Hicks, 43 N. Orange
S. Higgins, 117 N. Central
B. E. Hoffman, 211 Olson
Frances Hoffman, 211 Olson
R. C. Holmes, 30 Rose Ave.
Maud A. Holmes, 30 Rose Ave.
R. A. Holmes, 30 Rose Ave.
F. W. Hollis, 153 N. Oakdale
R. R. Hotchkiss, 339 N. Front
Mrs. Ruby Howard, 536 N. Front
L. O. Howard, 734 N. Oak
T. A. Howel, 209 Iowa
Lydia M. Howel, 209 Iowa
W. F. Isaacs, Hotel Holland
Mary A. Isaacs, 115 N. Oakdale
Frank E. Jenkins, 121 Kenwood Ave.
Ellen Jeffers, 210 W. Main
Mark Jeffers, 210 W. Main
Anna M. Jeffrey, 146 N. Front
Mina A. Jones, Holland Hotel
C. W. Johnson, 38 Rose Ave.
W. L. Judkins, Medford Hotel
Earl Keizur, 715 Alder
O. C. King, 342 N. Ivy
Hermine Klein, 524 N. Bartlett
Allie E. Klippel, 228 N. Holly
A. J. Klocker, Holland Hotel
Abbie Kribbs, 105 N. Oakdale
C. C. Kribbs, 105 N. Oakdale
C. P. Kribbs, 105 N. Oakdale
Mrs. Mary Kribbs, 105 N. Oakdale
S. A. Kroschel, 522 W. Fourth
George J. Kunzman, 339 Knight
D. T. Lawton, 310 N. Bartlett
J. W. Lawton, 44 Front
H. A. Latta, 52 Ross Court
James Leslie, 324 W. Jackson
William Lee, Oakdale and Pennsylvania
W. F. Longwill, 536 Front
Vern Luce, 237 N. Central
W. H. Lydiard, 221 W. Jackson
V. T. McCary, Hotel Holland
C. B. McConnell, 413 W. Second
Mrs. Ada Mardis, 837 W. Second
Mrs. Alma Martin, 229 N. Ivy
H. E. Marsh, 43 N. Peach
G. H. Maasdam, 529 W. Second
Emma C. Maasdam, 529 W. Second
Sarah Maultby, 441 N. Grape
W. H. Maultby, 441 N. Grape
Mary J. Meeker, 439 N. Front
Agnes Merrill, 211 Olson
W. L. Miller, 524 W. Fourth
Charles Milligan, 215 W. Jackson
T. W. Miles, 203 N. Oakdale
William Milnes, 820 Narregan
Carrie Milnes, 820 Narregan
Alida Miner, 242 N. Front
J. A. Morey, 702 W. Main
C. W. Montgomery, 141 N. Fir
James Mulhollen, 329 W. Second
Elizabeth Mulhollen, 329 W. Second
J. H. Mulhollen, 329 W. Second
Walter J. Mundy, 27 N. Orange
Mrs. Walter J. Mundy, 27 N. Orange
Mrs. Lulu J. Mundy, 27 N. Orange
P. H. Munson, 145 N. Oakdale
Mrs. P. H. Munson, 145 N. Oakdale
William C. Murphy, 15 N. Grape
O. W. Murphy, 610 W. Second
Birdeen Myers, 1416 W. Main
O. N. Nelson, 718 W. Main
F. D. Netherland, 118 Olson
Meda Netherland, 118 Olson
A. F. Noth, 428 N. Holly
Alice W. Noth, 428 N. Nolly
Alfred P. Olson, 42 Rose Ave.
Mrs. Nora Olson, 42 Rose Ave.
J. E. Olson, 117 Olson
Milton Ottoman, 1006 W. Fourth
Sarah C. Oviatt, 117 N. Central
Mrs. Maud Ottoman, 1141 W. Fourth
D. H. Palmer, 235 N. Oakdale
O. O. Parker, 215 Knight
Anna J. Parker, 215 Knight
F. W. Payne, 812 W. Fourth
Susie Pech, 60 N. Quince
E. R. Pech, 60 N. Quince
Samuel S. Pentz, 429 M.F.H. Bldg.
J. A. Perry, 604 W. Main
Ella F. Perry, 604 W. Main
James Peterson, 1110 W. Fourth
Katherine V. Peterson, 1110 W. Fourth
Mary H. Peterson, 622 W. Palm
John Peterson, 622 W. Palm
Carrie Porter, 415 Oak
R. A. Porter, 415 Oak
T. E. Pottenger, 718 W. Fourth
Mrs. T. E. Pottenger, 718 W. Fourth
J. E. Price, 626 W. Fourth
Marietta Quigley, 603 N. Fir
H. B. Radcliff, 4 Clark
Laura Radcliff, 4 Clark
B. S. Radcliff, 4 Clark
Frank H. Ray, 1104 W. Main
R. C. Reame, 246 N. Oakdale
Fred Reed, 224 W. Clark
C. F. Reichstein, 504 N. Fir
Myrtle Reichstein, 504 N. Fir
George W. Reeves, 1310 W. Main
L. R. Reese, 515 Pennsylvania
Cecil Norwood Reeves, 1310 W. Main
Jane Rhodes, 417 N. Bartlett
S. T. Richardson, 39 N. Orange
H. L. Roberts, 44 City Hall
Lillian Roberts, 29 Ross Court
George O. Roberts, 629 N. Central
G. M. Roberts, 43 N. Orange
F. M. Root, 129 Kenwood
Lee F. Root, 32 Rose Ave.
L. M. Rundlett, 716 Welch
Luke Ryan, 330 N. Front
Ethel Ryan, 330 N. Front
B. H. Rumsey, 16 Quince
Gus H. Samuels, 317 W. Second
Lottie V. Samuels, 317 W. Second
Richard Sanders, 511 N. Fir
E. F. Schmidt, 48 N. Orange
Ida Schermerhorn, 121 N. Grape
L. R. Schermerhorn, 121 N. Grape
Isie Schnurr, 730 Oak
J. C. Schnurr, 730 Oak
C. J. Semon, 33 N. Peach
Estella Semon, 33 N. Peach
G. C. Seymour, 840 W. Palm
J. G. Shively, 403 N. Holly
J. W. Shively, 28 Almond
W. T. Shoults, 327 N. Holly
Henry Shulz, 303 Fourth and Holly
L. L. Simmons, 507 Palm
Nellie Simmons, 507 Palm
A. Slover, 203 N. Holly
J. E. Smith, 140 N. Grape
Margaret S. Soliss, 137 N. Oakdale
D. B. Soliss, 137 N. Oakdale
B. S. Stancliff, Palms
Lydia M. Steel, 18 Summit Ave.
Will G. Steel, 18 Summit Ave.
Edward S. Stinson, 1128 W. Fourth
Rosy E. Stinson, 1128 W. Fourth
O. E. Stinson, 324 Knight
W. J. Stockman, 247 N. Front
R. W. Sutton, 207 Knight
Frank O. Stinson, 1119 W. Fourth
Pencie M. Stinson, 1119 W. Fourth
Lettie Stewart, 504 Pennsylvania Ave.
E. J. Stewart, 504 Pennsylvania Ave.
C. Y. Tengwald, 214 Hotel Holland
Abbie K. Thomas, 718 W. Main
I. W. Thomas, 718 W. Main
Ben Thompson, 515 Pennsylvania
D. A. Thompson, Medford Hotel
George D. Timothy, 1216 Cherry
Dora Toft, 245 N. Grape
J. E. Toft, 245 N. Grape
Mrs. Cora Toft, 245 N. Grape
R. H. Toft, 243 N. Holly
J. P. Tucker, 320 Clark
Julia Tucker, 320 Clark
V. H. Vawter, 15 Rose Ave.
Aletha Vawter, 15 Rose Ave.
Vern Van Dyke, 311 Olson
Florence Scott Van Gilder, 31 N. Grape
B. I. Van Gilder, 31 N. Grape
Richard Vermeer, 516 W. Jackson
L. Wakeman, 129 N. Oakdale
L. F. Wallace, 310 W. Jackson
Louise M. Wallace, 310 W. Jackson
E. N. Warner, 816 W. Main
Alfred Weeks, 909 N. Central
M. P. Welch, 512 Pennsylvania
Laura M. West, 344 N. Bartlett
Mrs. E. R. West, 512 W. Second
W. J. Wheaton, 42 Ross Court
J. A. Whetsel, 35 N. Oakdale
Sidney A. Wheeler, 203 N. Grape
Mrs. Pearl Wheeler, 203 N. Grape
A. C. White, 341 Knight
John White, 107 N. Ivy
Mrs. May Whipple, 404 N. Grape
E. W. Whipple, 404 N. Grape
O. N. Wilson, 708 W. Fourth
Holbrook Withington, 30 N. Front
Miss Mary E. Wood, 237 N. Central
Ollie Wollam, 939 N. Central
Anna Wolters, 731 W. Second
Emil Wolters, 731 W. Second
Mrs. Rachel J. Wrisley, 1104 W. Fourth
William A. Young, 15 N. Grape
C. F. Young, 405 N. Central
Kate Young, 405 N. Central
B. U. Young, 219 N. Oakdale
Susanna Young, 219 N. Oakdale
Medford Sun, December 31, 1915, page 3


Last revised March 4, 2012